KURZY / COURSES

 

Aktuální rozvrh kurzů v La Rosa Negra / Timetable of courses taught at our club

 

Lektoři / Teachers

 

 

 

http://www.larosanegra.cz/img/salsafest2008/small/p1100326.jpg

 

LEO

 

Leandro Jiménez pochází z Kuby. Věnoval se fotbalu a bojovému umění.

Se salsou začal v r. 2002. Vystupuje od r. 2002 a mnohokrát vystupoval společně s Juanem Carlosem Enriquézem, Mandym Valdésem, Rubenem Peguérem a dalšími vynikajícími tanečníky. Je trpělivým učitelem, kterého výuka baví a dál předává svoje taneční znalosti.

 

e-mail: l.jimenez (email.cz)

YouTube.com video

 

LEO

 

Leandro Jiménez comes from Cuba. He played football and did combat sports. He started with salsa in 2002 and did many performances with Juan Carlos Enriquez Fernandez, Mandy Valdés, Ruben Peuer and more excellent dancers. He is a patient teacher for whom the teaching and knowledge forwarding is a hobby.

 

e-mail: l.jimenez (email.cz)

YouTube.com video

 

 

 

IVANITA

 

a její sólová salsa

 

Líbí se Vám salsa a nemáte s kým tančit? Tím se vůbec netrapte! Salsu si můžete vychutnat i sama, aniž byste byla odkázaná na přítomnost tanečního partnera. Zazářit a zaujmout můžete i sama! Naše Ivanita je toho živým důkazem. V její salse najdete skutečnou omáčku stylů, včetně karnevalové samby i kubánské rumby, se kterými dokáže svůj tanec pořádně okořenit. Že je sólová salsa dostatečně strhující podívanou pro diváky, dokazuje tato tanečnice při svých vystoupeních s hudební skupinou Caribe. Její taneční kreace můžete bohatě využít i při tanci v páru.

Ivanita Vás inspiruje ke zdůraznění ženskosti v každém pohybu, což posílí Vaše sebevědomí nejen při tanci, ale i v každodenním životě.

 

S Ivanitou se můžete vyřádit každé pondělí v klubu La Rosa Negra od 19:30 do 21:00. Po kurzu začíná salsotéka, takže nemusíte nikam odcházet, ale naopak si užít večer naplno.

 

kontakt: 724 506 167

 

Email: salsa.ivanita (gmail.com)

www.ivanita.estranky.cz

 

IVANITA

 

and her solo salsa

 

Do you like salsa and you have no partner to dance with? Don’t worry! You can enjoy salsa alone too without need of dance partner being present. You can hold interest just by yourself! Our Ivanita is a live proof. You’ll find a true sauce of styles in her salsa, including carnival samba and Cuban rumba which can she use to spice her dancing. The fact that solo salsa is interesting and attractive performance Ivanita proves by performing with music band Caribe. You can use her dancing creations also in pair dancing.

Ivanita inspires you to express feminity in every movement which encourages your self-confidence in dancing and everyday life.

 

You can spree with Ivanita every Monday at La Rosa Negra from 7:30 pm to 9 pm. After the course there begins salsa party so that you don’t need to leave but fully enjoy the evening.

 

contact: +420 724 506 167

 

Email: salsa.ivanita (gmail.com)

www.ivanita.estranky.cz

 

ANGELO

 

Angelo Repilado je vnukem velikána kubánské hudby, Francisco Repilada, známějšího pod jménem Compay Segundo, který hity jako Chan Chan roztancoval doslova celý svět. Když se řekne Buena Vista Social Club, jméno, které každému znalci naskočí, je právě jméno Angelova dědečka.

 

Tel.:   603 18 87 85

Email: krausova.jana (seznam.cz)

 

ANGELO

 

Angelo Repilado is grandson of Cuban music master Francisco Repilado, more known as Compay Segundo who turned into dance whole word by songs as Chan Chan. When Buena Vista Social Club is said, every expert remembers Angelo’s grandfather name.

 

Tel.:   +420 603 18 87 85

Email: krausova.jana (seznam.cz)

1212793890_vero carita2.jpg

VERONIKA

 

Veronika Preislerová se narodila a žije v Praze, je tanečnicí a instruktorkou s mezinárodními zkušenostmi. Své první kroky salsy se naučila v Minnesotě - USA, kde reprezentovala ČR na mezinárodním programu tance a zpěvu. Její nadšení se prohloubilo natolik, že našla lekce salsy v Praze, kde rozvinula své taneční zkušenosti co se týče lineální salsy “on 1”, “on 2” a salsy kubánské pod vedením manželů Sejkorových, El Ivanka a Sofie da Silva. Postupně se stala součástí několika tanečních skupin jak národních tak mezinárodních, se kterými cestovala a vystupovala po evropě - SECS Salsa Team, Rumba Stylo, Tradicion, Donantes de Rumba. V tutéž dobu spolupracovala s několika mezinárodními tanečníky, díky kterým si rozšířila teoretické i praktické znalosti o salse jejím vyučování, kubánské rumbě a ostatních rytmech latinské ameriky, se kterými také cestovala, vystupovala a učila na mezinárodních kongresech po Evropě - Manuel Mascarell, Papa Rumba, Agustin William’s. Zúčastnila se mezinárodních salsa kongresů jako lektorka a vystupující v Los Angeles, Holandsku, Švédsku, Německu, Švýcarsku, Chorvatsku, Řecku, Španělsku - Cádiz, Madrid, Málaga, Valencia, Murcia a v České Republice. Momentálně se vrátila z Tenerife do Prahy, kde otevírá nové kurzy Salsy a vystupuje spolu s Franem v svých nových choreografiích jako Donantes de Rumba.

 

Tel.      605 244 687

E-mail: info@kurzysalsy.cz

VERONIKA

 

Veronika Preislerová was born in Prague and started to dance on the stage when she was 5 years old with different dance schools. With theese schools she has also performed around Europe. During her studies of tourism she used to dedicate her freetime to train and compete in aerobics. She learned her first salsa steps in the USA at Songs of Hope an international program of singing and dancing. Her passion for dancing got stronger so she looked for the clases in Prague, where she attendet courses of different salsa styles - on 1, on 2, cuban salsa and casino rueda. As the time passed she entered to different dance companies nationals and internationals (mentioned below). In 2003/04 she cooperated with various international artists with whoose she extanded her knowledges of salsa, cuban rumba and other carribbean rythms. With these artists she has also danced choreographies and gave worshops at congresses in different countries in Europe, USA and mostly in Spain, where she moved later on and stayed teaching salsa during 3 years.

 

Her favourite salsa style is New york on 2 which DDR uses in their coreographies, but at the dancefloor she'll enjoy every kind of dance or style. Her motto is: "No matter what style you dance, if you enjoy it 100%!"

 

Tel.      +420 605 244 687

E-mail: info@kurzysalsy.cz